Sulu Baca Filtresi Sistemi (Belgeli)

Sulu Baca Filtresi Sistemi (Belgeli)

Sulu sistem baca filtresi, özellikle partikül madde ve gazları arındırmak için kullanılan bir teknolojidir. Bu sistem, kirletici gazların ve partiküllerin atmosfere salınmadan önce su ile temizlenmesini sağlar. İşleyiş prensibi oldukça basittir: kirletici gazlar, özel bir sisteme iletilir ve bu sistemde su ile temas ettirilir. Su, gazların içinde bulunan partikülleri yakalar ve zararsız bileşenlere dönüşmesini sağlar. Sonuç olarak, atmosfere salınan gazlar temizlenmiş ve çevreye zarar verme potansiyelleri büyük ölçüde azaltılmış olur.

NEDEN SULU BACA FİLTRESİ?

- Bacadan çıkan partiküllerin havaya karışmasını önler.
- Hava kirliliğinin %90'a varan oranla önler.
- Su tüketimi minimumdur. Her tip bacaya kolaylıkla montaji yapılabilir.
- Su sirkülasyonu filtre içinde bulunan nozul sayesinde olduğundan pompaya gerek yoktur. İsteğe bağlı olarak değişik kullanımlar için özel malzemelerden imal edilebilir.

SULU BACA FİLTRESİNİN KULLANIM YERLERİ

- Ekmek ve pasta fırınları bacalarında
- Lokanta ve pide fırınları bacalarında
- Merkezi sistemle ve kömürlü kazanlarda çalışan apartman bacalarında
- Fabrika bacalarında

SULU BACA FİLTRESİNİN ÇALIŞMA ŞEKLİ

Bacanın çıkış ağzına takılan sulu filtrenin su girişinden nozula gelen su sayesinde yağmurlama yaparak bacadan çıkan partikülleri tutar ve kendi haznesinde saklar. Her fırın yakıldığında nozula gelen su sistemi 3-4 dakika açılması yeterli olacaktır. Çalışma sistemine göre 5 ve 6 ay süreyle tahliye vanası açılarak içindeki balçıkları temizlenir. Bu temizleme işlemi de çalışma sistemine göre tekrarlanarak baca temizliği yapılır.

MEVCUT BACA FİLTRESİNİN BACAYA MONTAJ ŞEKLİ

Mevcut takılı olan bacanın çıkış ağzına filtre ara aparatı monte edilir. Sonra yapılan sulu filtre bacaya takılan aparatın üstüne yerleştirilerek montajı yapılır. Son olarak su girişi ve tahliye borularının montajı yapılarak sulu filtre çalışmaya hazır hale getirilir.